Ürünlerimiz / NX Simulation

NX Simulation

SIEMENS NX Simulation, dünyaca ünlü üreticilerin, daha kaliteli ve daha güvenilir ürünler ortaya koymak adına yaptıkları kritik mühendislik hesaplamalarında güvendiği bilgisayar destekli mühendislik (CAE) yazılımıdır.

NX Simulation içerisinde kullanılan Nastran çözücüsü, 1960'larda NASA tarafından uzay araştırmaları için geliştirilmiş, havacılık ve uzay sanayii, savunma sanayii, otomotiv ve iş makineleri sanayii, gemi inşa sanayii, medikal ve tıbbi cihaz endüstrisi ve tüketici ürünleri sanayileri gibi büyük sektörler başta olmak üzere, hemen hemen tüm endüstrilerin ihtiyaç duyduğu gerilme analizleri, ısıl analizler, ısıl gerilme analizleri, yorulma ve ömür analizleri, titreşim ve dinamik analizler, çarpışma analizleri, optimizasyon, akış analizleri ve çoklu-fizik analizlerinde 40 seneyi aşkın bir süredir dünya çapında kullanılmaktadır.

NX Simulation, günümüzdeki yüksek seviye mühendislik süreçleri için ihtiyaç duyulabilecek hemen hemen her disiplindeki analiz ve simülasyon görevlerini gerçekleştirebilir nitelikte, ölçeklenebilir bir yazılım mimarisine sahiptir. Kullanıcılar analiz ve simülasyon ihtiyaçlarına yönelik toplu veya münferit modüller kullanarak NX Simulation kabiliyetlerinden faydalanırlar. Analiz ve simülasyon modülleri ürüne kabiliyetini katan unsurlardır.

NX Simulation, kullanıcılara, tasarımlarının gerçek hayatta karşılaşabilecekleri muhtemel sorunları dijital ortamda görebilmeleri için geniş bir seçim yelpazesi dahilinde çözümler sunar. Birçok CAE yazılımı ile uyum içerisinde çalışabilir ve dijital tasarım safhalarında, kullanıcıların bütün ihtiyaçlarına cevap vererek, mühendislik süreçIeri için gerekli altyapıyı oluşturur. Firmalar bu sayede; üretim, test ve işletme maliyetlerini düşürüp, pazara daha hızlı ürün sokabilir, rekabet güçlerini ve karlılıklarını arttırabilirler.

Dokümanlar

  • Veritabanımızda bu konuda 3 adet doküman bulundu.

NX CAE Brochure

İndir

İsim:

Unvan:

Firma / Kurum:

Telefon no:

E-posta:

CAD yazılımınız:

FEA yazılımınız:

NX Product Capabilities

İndir

İsim:

Unvan:

Firma / Kurum:

Telefon no:

E-posta:

CAD yazılımınız:

FEA yazılımınız:

TURA Müh. - NX Nastran ve Femap Broşürü

İndir

İsim:

Unvan:

Firma / Kurum:

Telefon no:

E-posta:

CAD yazılımınız:

FEA yazılımınız:

  • Dokümanların ilk 2 sayfasının önizlemesi görüntülenmektedir.