Ürünlerimiz / Femap

Femap

SIEMENS Velocity Series ürün grubu içerisinde yer alan FEMAP, karmaşık mühendislik problemlerinin çözümü için tasarlanmış üst düzey bir ön/son işlemcidir. FEMAP, tasarımların performans ve davranışlarını, dijital ortamda canlandırarak kullanıcılara tasarımın fiziksel ortama uyumluluğunu üretim öncesinde gözlemleme olanağı sunar. Kullanıcılar bu sayede, prototip üretme ve test gereksinimlerini azaltırken, işletme maliyetlerini de düşürmüş olurlar.

FEMAP, günümüzde otomotiv, savunma, havacılık ve uzay, elektronik, gemicilik ve iş makineleri endüstrileri başta gelmek üzere çok geniş bir yelpaze içerisinde global olarak kullanılmaktadır. Nastran çözücüleri için en önde gelen ön/son işlemcidir.

NX Nastran çözücüsü ile entegre çalışabilme kabiliyetinin yanı sıra 20’ye yakın çözücü ile birlikte de kullanılabilmektedir.

FEMAP CAD bağımsız bir platformdur. Günümüzde önde gelen tüm CAD yazılımlarının orijinal dosya formatlarını doğrudan kullanabilir, bununla birlikte nötr CAD formatlarını da destekler.

FEMAP, günümüzdeki yüksek seviye mühendislik süreçleri için ihtiyaç duyulabilecek hemen hemen her disiplindeki analiz ve simülasyon görevlerini gerçekleştirebilir nitelikte, ölçeklenebilir bir yazılım mimarisine sahiptir. Kullanıcılar analiz ve simülasyon ihtiyaçlarına yönelik toplu veya münferit modüller kullanarak FEMAP kabiliyetlerinden faydalanırlar. Analiz ve simülasyon modülleri ürüne kabiliyetini katan unsurlardır.

FEMAP için anahtar unsurlar;

Dokümanlar

  • Veritabanımızda bu konuda 1 adet doküman bulundu.

TURA Müh. - NX Nastran ve Femap Broşürü

İndir

İsim:

Unvan:

Firma / Kurum:

Telefon no:

E-posta:

CAD yazılımınız:

FEA yazılımınız:

  • Dokümanların ilk 2 sayfasının önizlemesi görüntülenmektedir.